2

Koncert utworów Wojciecha Młynarskiego

Tegoroczny Dzień Mamy w Żuławskim Ośrodku Kultury, będziemy świętować muzycznie. W piątek 26 maja zapraszamy na koncert chóru Rewelersi. Panowie wystąpią z repertuarem najpiękniejszych utworów Wojciecha Młynarskiego.

Rewelersów nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Nasz chór męski od lat działa przy Żuławskim Ośrodku Kultury. Prowadzącym grupę jest Tomasz Stroynowski, pianista, kameralista, popularyzator muzyki, znakomity i charyzmatyczny pedagog, a także kompozytor muzyki filmowej. Panowie mają za sobą wiele, niezapomnianych występów. Tym razem, zmierzą się z najpiękniejszymi utworami autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

Ten niezapomniany twórca wielu przebojów ma w swoim dorobku ponad 2000 tekstów piosenek. Poeta, satyryk, artysta kabaretowy, tłumacz, dramaturg, twórca scenariuszy i librett. Teksty, które stworzył są ponadczasowe - inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące towarzyszącą mu rzeczywistość.

Podczas wieczoru w Żuławskim Ośrodku Kultury usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki, m.in. "W Polskę idziemy", "Moskwa-Odessa", “Och ty w życiu”, “Jesteśmy na wczasach” oraz “Nie ma jak u mamy”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń